Serdecznie Zapraszamy

AMERICAN-BULL
Zacznij tutaj
brytyjskie a amerykańskie pokazy gotowania

Kultura przejmuje tort: ​​brytyjskie a amerykańskie pokazy gotowania

Food Network to jeden z moich ulubionych kanałów, szczególnie gdy jestem głodny. Nieprzyzwoite ilości dekadenckiej żywności, intensywne smaki i niemal sportowa atmosfera zawsze zapewniają rozrywkę i dudnienie w żołądku. Co ważniejsze, Food Network to najbardziej reprezentatywny kanał telewizyjny amerykańskiej kultury, jaki można znaleźć. Kultura jest czymś, co często definiujemy przez kilka cech – jedzenie jest jednym z nich. Patrząc na pokazy gotowania w różnych kulturach, możemy znaleźć interesujące wskazówki na temat różnic między nami, najdoskonalszym przykładem: wielki brytyjski program kulinarny (The Great British Baking Show).

Ilość: wielki brytyjski program do pieczenia vs. wojny z babeczkami (Cupcake Wars)

Cupcake WarsIle babeczek to za dużo babeczek? Jeśli odpowiedziałeś „nigdy nie ma zbyt wielu babeczek”, brakuje ci pewnej brytyjskiej wrażliwości. Podczas gdy nasi angielscy przyjaciele decydują, że ilość decyduje o tym, ile osób jest zaproszonych na kolację, Cupcake Wars ma zdecydowanie inne podejście do wyświetlaczy, które pasują do 1000 cupcakes. Czy wiesz, ile kalorii to jest? Ponieważ sprawdziłem: 131 000 kalorii. To o kilka za dużo.

Wystrój: wielki brytyjski program do pieczenia w porównaniu z pokazem jedzenia

Czy wolisz piec w garażu przemysłowym lub w wiejskim ogrodzie? Mam na myśli, że właściwa odpowiedź prawdopodobnie nie jest ani. Garaż jest prawdopodobnie zakurzony, a ogród ma robaki / pogodę / zwierzęta, itp. Wystrój serialu naprawdę wiele mówi o tym, jak Amerykanie i Brytyjczycy postrzegają kuchnię jako całość. Jeden jest konkurencyjny i przemysłowy, a drugi to pasterska rozrywka. To bardzo ogólne stwierdzenie, ale wystrój i loga podpowiadają, jak oceniamy talenty kulinarne.

Gospodarze: wielki brytyjski program do pieczenia w porównaniu z mistrzem kuchni (Master Chef)

Master ChefCzy pieczenie jest samo w sobie? Czy musimy go urozmaicić, aby przyciągnąć widzów? Gospodarze Great British Baking Show, dwie fenomenalnie indywidualne kobiety, są dowcipne, trochę niezręczne i wyjątkowo wspierające szefów kuchni. W innych programach, szczególnie Master Chef (tak, wiem, że Gordon Ramsay jest Brytyjczykiem, ale jest po prostu Amerykaninem) gospodarz jest głównym źródłem presji czasu i ekscytacji, ponieważ stale wprowadzają nowe zwroty akcji i stoją na uboczu (lub krzyczą na zawodnicy). Brytyjska telewizja rozważa akt wypieku interesującego dość tematu, aby jedzenie przemawiało samo za siebie, zamiast zdobyć oceny, wykrzykując przekleństwa. I nazywać się „Master Chef”, naprawdę? Co to jest, hierarchia pokera, aby kucharz miał najwyższą ocenę?

Postawa graczy: wielki brytyjski program do pieczenia vs. posiekany (Chopped)

Być może słyszeliście o stereotypie, że Brytyjczycy cenią przede wszystkim uprzejmość i maniery, a choć może nie dotyczyć całego narodu, to zdecydowanie odnosi się to do zawodników z Wielkiej Brytanii. Głosy nigdy nie są podnoszone, nawet gdy ciasteczko się rozpada. Przeklinanie jest zasadniczo niezgodne z zasadami i nie ma sabotażu. W Chopped często można zauważyć, że zawodnicy śmieją się z nieszczęść swoich strojów lub rzucają obelgi na stół.

The Great British Baking ShowPowodem, dla którego Amerykanie znaleźli taką radość w oglądaniu Wielkiego Brytyjskiego Pokazu Pieczenia, leży różnica kulturowa. Po obejrzeniu telewizji, w której szefowie kuchni krzyczą na siebie nawzajem, jedzenie jest produkowane w dużych ilościach, a nawet przygotowanie posiłku staje się konkurencją, tęsknimy za prostym stylem duszpasterskim przedstawionym w Wielkiej Brytanji. Gdy kamera przesuwa się po pastelowych polach, jest tak mocno kontrastowana ze znanymi kamiennych i drewnianych zestawów amerykańskich konkursów kulinarnych, że jesteśmy wciągnięci w kontrolowany świat drobnych brytyjskich wypieków.